Ekonomi

Ziraat Bankası Hesap Açma -Altın ve Döviz Hesap Açma

Günümüzde bankacılık sektörü gelişme göstermektedir. Bu çerçevede bankalar bireysel hesap açma konusunda müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Özellikle internet kullanımının artması ve internet bağlantısının bulunduğu her yerden işlem yapılabilmesi sebebiyle internet bankacılığı yayılmaktadır. Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası Hesap Açma işlemlerinde internet bankacılığı hizmeti vermektedir. İnternetten Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Açılır? diye soruyorsanız sorunuzun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası Hesap Açma ücretleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Devlet bankası olarak uzun yıllardan beri hizmet veren Ziraat Bankası, bankacılık işlemlerinde tüketicilere kolaylık sağlamakta, güven vermektedir. Bu nedenle sizler için aşağıda Ziraat Bank Hesap Açma adımları hakkında bir paylaşım yaptık: Bu adımları takip ederek hesabınızı açabilirsiniz.

  • Öncelikle bir banka hesabı açabilmeniz için Ziraat Bankası Hesap Açabilmek için yaş sınırı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. En az 18 yaşında bulunmanız halinde bankada kendinize ait hesap açabilirsiniz. Eğer 18 yaşından daha küçükseniz ve bir hesabınız olsun isterseniz; anne ve babanızın resmi onayı ile hesap açımı yapabilirsiniz.
  • Yaş şartını sağladıktan sonra ilk olarak size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek hesabınızı açtırabilirsiniz. Şubeye giderken yanınızda kimlik kartınızı götürmelisiniz. 18 yaşından küçükseniz anne ya da babanızla beraber ikinizin de kimliği gerekmektedir.
  • Diğer bir yöntem olarak Ziraat Bankası müşteri hizmetleri karşımıza çıkmaktadır. Özellikle 18 yaşından büyük olmanız halinde müşteri hizmetlerini arayarak gerekli hesap açma başvurusunu yapabilirsiniz.
  • Son olarak Online Ziraat Bankası Hesabı internetten açılabilmektedir.

İnternetten Ziraat Bankası Hesap Açma Nasıl Yapılır ?

Yukarıda sıraladığımız yöntemlerden sonuncusunu tercih edecekseniz; Ziraat internet bankacılığı açma adımlarını takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle bankanın resmi web sayfasına giriş yapınız. Sağ üstte yer alan İnternet Bankacılığı butonuna tıklayarak açılan pencerede Hemen Başvur yazılı butona tıklayınız.
  • Böylece karşınıza hesap açma online başvuru formu gelecektir.
  • Formda sizden kişisel, telefon ve kart bilgileriniz istenecektir. Bu bilgileri doldurarak hesabınızı açabilirsiniz. Bankadan kartınız bulunmuyorsa şubeye giderek hesap açtırmalısınız.
Ziraat Bank Hesap Açma

Ziraat Bankası için Banka Hesa Açma Ücretleri Ne Kadar?

Ziraat Bankası Hesap Açma işlemi için şuanda ücret talep etmemektedir. Özellikle Vadesiz TL hesaplarında herhangi bir şekilde hesap açma ve kapama ücreti tahsilatı yapılmamaktadır.

Ziraat Bankası Altın ve Döviz Hesabı Açmak ?

Eğer halihazırda bir hesabınız mevcutsa, ziraat bank mobil uygulamasından veya ziraat bankası online işlemlerden hesabınızı çok hızlı ve ücretsiz bir şekilde açabilirsiniz. Şubeye giderekte hesap açabilirsiniz altın,döviz veya vadeli hesaplar için ziraat bankası herhangi bir ücret talep etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu