İş fikirleri

Reklam İzleyerek Para Kazanma 2023

Reklam izleyerek para kazanma 2023 yılında hangi siteler üzerinden yapılıyor? Reklam izleyerek ne kadar kazanılır? Bu ve benzeri tüm sorularınızın cevapları aşağıda.

Video izlerken araya giren reklamların ne kadar can sıkıcı olduğu malum. Fakat reklam izlemenin eğlenceli hâle gelebileceğini, bunun size para kazandırabileceğini hiç düşündünüz mü?

Oturduğunuz yerden, sadece reklam izleyerek kazanç sağlamanız mümkün. Ek gelir elde etmek istiyorsanız, fazla efor sarf etmeden kolay para kazanmayı hedefliyorsanız bu iş tam size göre!

Reklam İzleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Sadece telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanarak, hiçbir yatırım yapmadan reklam izlemek suretiyle kazanç sağlayabilirsiniz. Böylece faturalarınızı ödeyebilir veya bazı masraflarınızı karşılayabilir, ekonomik anlamda kendinizi biraz rahatlatabilirsiniz.

Bu alanda faaliyet gösteren birçok uygulama ve internet sitesi vardır. Onlara üye olup size verilen görevleri tamamlayarak oluşan bakiyenizi banka hesabınıza alarak nakite çevirebilirsiniz.

Reklam izleyerek para kazanma prosedürü genellikle şöyle gerçekleşir:

 • Bir şirket reklam yayınlamaya karar verir.
 • Bir uygulama ya da web sitesiyle işbirliği yapar.
 • Site veya uygulama reklamları göstermeye başlar. Ancak bunun için birçok farklı üyeye ihtiyacı vardır. Sonuçta reklamları gerçek kişilerin izlemesi gerekecektir.
 • İşte ilgili uygulama veya internet sitesi, şirketten aldığı gelirin bir bbu nedenle ölümünü üyelere öder. Bu, nakit para şeklinde olabileceği gibi indirim kuponu da verilebilir.

Reklam İzle Dolar Kazan

Reklam izleyerek dolar kazanmak için ABD merkezli siteleri tercih edebilirsiniz. Bu platformlar ödemeleri USD yani Amerikan doları üzerinden gerçekleştirir. Yurt dışından aldığınız yerel ödemeleri Wise hesabı üzerinden tahsil edebilirsiniz.

Telefondan Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam izle para kazan uygulamaları mobilden pratik bir şekilde kullanılabilir. Her uygulamanın arayüzü değişiklik gösterse de çalışma mantığı anahatlarıyla şöyledir:

 • Mobil uygulamayı resmi mağazadan veya platformun kendi internet sitesi üzerinden indirin.
 • Gerekli yönlendirmeleri takip ederek uygulamayı yükleyin.
 • Platforma giriş yapın.
 • Yeni gelen reklamları, bakiyenizi, günlük hedeflerinizi, bildirimleri, duyuruları ana ekrandan görebilirsiniz. Ne kadar görev tamamladığınızı da burada görüntüleyebilirsiniz.
 • Video izlemek istiyorsanız ‘Watch’ menüsüne girerek ilgili reklama dokunun.
 • Reklam izle para kazan uygulaması ile toplamış olduğunuz puanlara profilinizden bakabilir, nakit paraya veya hediye kartına dönüştürebilirsiniz.

Hangi Sitelerden Reklam İzleyerek Para Kazanılır?

Bu sitelerin yeni üye kabul kuralları zaman zaman değişir.Örneğin  bazen ülke kısıtlaması getirilir. Platformun güncel bilgilendirmelerini takip etmenizi öneririz.

Reklam izleyerek para kazandıran siteler ve uygulamalar oldukça fazla. Bunlardan en popüler ve en güvenilir olanlarını listeledik:

1.   InboxDollars

2000 yılında kurulan bu platform; video izleme, anketlere katılma, e-posta okuma gibi çeşitli online etkinliklerle kazanç sağlama imkânı tanır. Video izlediğinizde kazı kazan kartı alırsınız. Bu kartlardan çoğunlukla yaklaşık 0,05-0,25 cent çıkar.

2.   Swagbucks

Güney Kaliforniya’da kurulan platform reklam izleyerek, anket doldurarak, oyun oynayarak kazanç sağlama olanağı sunar. Bu görevleri tamamladığınızda SB puanları toplar, bunları hediye kartına ya da nakit paraya dönüştürebilirsiniz. 100 SB ile 1 USD kazanabilirsiniz.

3.   Successbux

Tüm reklam izleyerek para kazandıran siteler gibi bu da belli görevleri yapıp puan toplama üzerine kuruludur. Ancak ödemeler çok düşüktür. Fakat dolar bazlı ödeme alırsınız.

4.   iRazoo

Bu platform da yine anketlerden, reklamlardan, videolardan, uygulama indirme işlerinden para kazanma imkânı tanır. Görevleri yerine getirdikçe farklı oranlarda puan toplayacaksınız. 5 USD için 3000 puana ihtiyacınız vardır.

5.   Superpay

Reklam izleme seçeneğine ek olarak anketler de barındıran bu uygulama, minimum ödeme miktarını 1 dolar olarak belirlemiştir. Her gün farklı teklifleri değerlendirerek kazancınızı artırabilirsiniz.

6.   Viggle

Ülkemiz piyasasına henüz yeni dâhil olan bu uygulama, müzik dinleyerek veya TV izleyerek de kazanç sağlamanıza izin verir.

Uygulama puan sistemiyle çalışır. Ne kadar uygulama içi puan kazanabilirseniz, o kadar yüksek gelir elde edebilirsiniz.

7.   Neobux

Telefondan reklam izleyerek para kazanmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu uygulamaya da şans vermelisiniz. Sadece reklamlardan değil oyun oynayarak veya anket sorularını cevaplayarak da kazanç sağlayabilirsiniz. Kazancınızı cüzdan hesabınızdan banka hesabınıza çekebilirsiniz.

8.   Rodo

Reklam izleyerek para kazandıran uygulamalar içinde adından söz ettiren Rodo, farklı uygulamaları indirip yorum yapma gibi görevler de verir. Ayrıca video izle kazan sistemi de mevcuttur. Videolar genellikle her 5 dakikada bir yenilenir.

Ayrıca uygulamanın ‘arkadaşlarını davet et kazan’ şeklinde bir bölümü vardır. Bu kısma girip arkadaşlarınızı uygulamaya katılmaları için davet edebilir, sizin referansınızla üye olanlardan para kazanabilirsiniz.

9.   Perk Tv

Reklam izleyerek para kazanma uygulamaları arasında bu, diğerlerinden daha farklı bir mantığa sahiptir.

Oyunlarla ve anketlerle para kazandırmaktan ziyade, klip ve şov izleyerek kazanma imkânı tanır. Film ve dizi izlemek de sizden talep edilebilecek görevler arasındadır.

Bu platform ödeme için nakit para yerine çoğu zaman çek kullanmayı tercih eder. Bu çekler sayesinde birçok mağazadan alışveriş yapmanız mümkün olur.

10.   CashCrate

Oyun, alışveriş, anket, teklifler ve arkadaşlarına tavsiye etmek gibi çeşitli yollarla bu uygulamadan para kazanabilirsiniz.

Yeni ürünleri denemekten hoşlanıyorsanız ücretsiz internet sitelerine kaydolup teklifleri değerlendirebilirsiniz. Bunun karşılığında size ödeme yapılır.

Arkadaşlarınızın kazandığı paralardan ve onların uygulamaya davet ettiği kişilerden de para kazanmanız mümkündür. Tüm bunların yanı sıra uygulama zaman zaman ekstra bonuslar da verir.

Diğer Reklam İzleyerek Para Kazanma Siteleri ve Uygulamaları

 • You Cubez
 • Gegabux
 • Swagbbucks
 • Cashfiesta
 • Bux.tu
 • AppTrailers
 • Free Cash
 • Make Money
 • Slidejoy
 • BrandFace bunlardan bazılarıdır.

Reklam İzleyerek Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu sorunun cevabı çeşitli faktörlere göre değişir. Örneğin:

 • Tercih ettiğiniz platformda yayınlanan reklamların türü
 • Reklam izleyerek ne kadar zaman geçirdiğiniz
 • Bir saat içinde kaç reklam izleyebildiğiniz
 • Reklam başı ödeme miktarı

Her site ve uygulamanın ödeme politikaları farklıdır. Bu konuda ayrıntılı bir araştırma yapmanız önerilir.

Bununla birlikte genellikle izlenen reklam başı ödenen ücretin düşük olduğu söylenebilir. Bu miktarı ek görevler yaparak artırmanız mümkündür.

Reklam İzleyerek Para Kazanmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli?

 • Bütün uygulamalara ve sitelere üye olmayın. Gerçekten vakit ayırabileceğiniz kadar üye olmakla yetinin.
 • Reklam izlemek ya da anketlere katılım sağlamak amacıyla kredi kartı bilgilerinizi vermeyin, ön ödeme yapmaktan kaçının.
 • Banka hesap numarası, TC kimlik numarası, şifre ve benzri önemli verilerinizi reklam izleyerek para kazandıran uygulamalar ile paylaşmayın.
 • Bu platformlara kayıt olmadan evvel telefonunuzda veya bilgisayarınızda antivirüs yazılımını aktifleştirdiğinizden emin olun.
 • Uygulamaları VPN ile kullanmayın. Çoğu platform VPN ile kullanıma izin vermez. Kullanım şartlarını okuyun. Bazı platformlar ülkemizden üye kabul etmez. Bunu da iyi öğrenin.
 • Daha fazla kazanmak için birden çok sahte hesap oluşturmaktan uzak durun. Bu durum tespit edilirse tüm hesaplarınız kapatılır ve herhangi bir ödeme alamazsınız.
 • Ödemeleri dolar cinsinden alacaksanız Wise USD hesabınızın bilgilerini kullanabilirsiniz. Platform tarafından sunulan ödeme yöntemlerinin ülkemizde geçerli olup olmadığını kontrol edin.
 • Reklam izleyerek para kazanma eğlenceli fakat zaman alan bir iştir. Bu işe düzenli olarak zaman ayırabilmeniz gerekir, unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu