Ekonomi

En Uygun Komisyonlu POS Cihazı Veren Bankalar

Günümüz alışverişlerinde farklı ödeme türlerini kabul etmek özellikle satıcılar için büyük bir avantajdır. Artık sadece nakit paralar ile değil kredi kartları, Kripto paralar ve daha çok farklı ödeme yöntemleri kullanmaktadır. Özellikle ödeme yöntemlerinde sanallaşmanın artması ile birlikte farklı ödeme yöntemlerin hayatımıza girmesi oldukça hızlı bir şekilde gelişti. Bu nedenle de satıcılar için farklı ödeme yöntemlerini kabul etmek daha fazla insana hitap etmek anlamına gelmektedir. En Uygun Komisyonlu POS Cihazı veren bankalar hangileridir yazımızın devamında anlatacağız.

 Potansiyel olarak daha fazla müşteriye ulaşmanın en temel yollarından bir tanesi de ödeme yöntemlerindeki esnekliktir. Büyük şirket ve markaların tamamına baktığınız zaman bünyelerinde çok sayıda ödeme yöntemlerini olduğunu ve bu ödeme yöntemleri her geçen gün geliştirdiklerini görürsünüz. Özellikle kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapmak giderek artıyor.

Bu dünya genelinde büyük bir istatistik olarak da ön plana çıkıyor.

 Türkiye’de de bu durum dünya genelinde farksız değil. Online bir şekilde ödeme yapmak ne kadar popüler hale geldi ise nakit para yerine kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapmak isteyen vatandaşlar pos cihazlarını arıyor. Bu yazımızda En Uygun Komisyonlu POS cihazı veren bankalar hangileri, ne kadar komisyon tutarı alınıyor. Tüm detayları ile sizlere anlatalım.

Banka POS Komisyon Oranları 2022

Banka pos komisyon oranları için net ifadeler kullanmak kesinlikle yanlış olacaktır. Ülkemizde çok sayıda kamu Bankası ve özel banka var. Her bankanın kendine özel komisyon oranları olacağı gibi her yıl komisyon oranlarında birtakım değişiklikler olmaktadır. Komisyon oranlarını dışında da yapılacak olan ödeme miktarı da son derece önemlidir.

Örnekle açıklayacak olursak bir işletme 10.000 TL’lik 1 aylık ödeme alırken diğeri 100 bin liralık bir ödeme alabilmektedir. İkisinin vereceği komisyon oranlarında oldukça büyük bir farklılıklar olacaktır.

Miktarlar büyüdükçe komisyon oranlarındaki farklılıkla daha da net değişmektedir. Bu nedenle banka pos komisyon oranlarında net ifadeler kullanmak yanlış olacaktır.

Bu konuyla alakalı bakmamız gereken tek bir yer var. Bankaların pos komisyon miktarları ne kadar? Banka pos verirken sizlere neler vaat ediyor? Özel bankalar ve kamu bankaları arasındaki fark tüm detayları hemen aşağıda görebilirsiniz.

En Uygun Komisyonlu POS : En Düşük Komisyonlu POS Hangi Bankada?

Bu soruya net bir yanıt verebilmek için öncelikli olarak aylık ve yıllık olarak İşletmenin işlem hacmini bilmek gerekmektedir. Aylık ve yıllık olarak yüksek işlem hacmine sahip olan işletmeler ile daha düşük olan işletmeler arasındaki komisyon farklılıkları ciddi oranda artış göstermektedir. Bir de bankalar ve yıllık olarak değişen komisyon oranları da işin içine katıldığı zaman büyük farklılıklar oluştuğunu söyleyebiliriz.

 Öncelikli olarak 2022 yılında bakıldığı zaman kamu bankalarının bu alanda biraz daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. kamu bankalarına ek olarak İş Bankası’nın da yine daha düşük komisyonlu POS cihazı verdiğini belirtelim. Örnekle açıklayacak olursak Halk Bankası, İş Bankası, Ziraat Bankası bu alanda öncülük yapan bankalar arasında yer almaktadır.

 POS cihazı almadan önce kesinlikle en düşük komisyon oranları oldukça önemli olsa da işletmenize en uygun olan banka ile çalışmak daha akıllıca olacaktır. Hemen aşağıda POS cihazı almadan önce tüm bankaları incelemenizi öneririz. Bankaları vermiş olduğu vaatler ve komisyon oranları ile alakalı tüm detayları aşağıda görebilirsiniz.

POS Komisyon Oranı Hesaplama 2022

 Pos komisyon oranı hesaplamak işletme ödeme alma hareketine göre farklılık gösterecektir. Ancak sizlere basit ve net rakamlar ortaya çıkaracak kısa bir örnek vererek durumu açıklamaya çalışalım. Pos komisyon oranı hesaplama 2022 ile alakalı ince detayları hemen aşağıda görebilirsiniz.

Çekilen Tutar x % Komisyon Oranı = % Komisyon Kesintisi anlamına gelmektedir.

500 TL Çekilen Tutar – %1.48 Banka Komisyon Oranı = 492,60 Türk lirası = Banka sizden 7.40 TL fark komisyon kesecektir.

NOT: BU RAKAMLAR ÜZERİNDEN HESAPLAMALAR YAPABİLİR VE MİKTARI DA BÜYÜTEREK İŞLETMENİZE UYGUN ŞEKİLDE HESAPLAMA YAPABİLİRSİNİZ.

Ziraat Bankası POS Komisyon Oranları 2022

 Bankalar her yıl pos komisyon oranlarını güncellemeler Ziraat Bankası’nda 2022 yılının hemen başında pos komisyon oranlarını güncelledi.  Ziraat Bankası kredi kartı pos komisyon oranı %0,98 olurken, banka kartı için bu oran %0,48 Olarak belirlenmiştir. Ancak belirtmekte yarar var ki Ziraat Bankası POS komisyon oranları cihazın türüne göre değişiklik gösterebilir. Bankaya başvuru yaptığınız zaman bu konu hakkında çok daha detaylı bilgi almanızı öneririz.

Halk bank POS Komisyon Oranları 2022

 Halk bank pos komisyon oranları ile esnafı ve zanaatkarları üzmeyen bankalar arasında yer alıyor. 2022 yılında güncellemiş olduğu pos komisyon oranlarını sizlere aktaralım.   %1,24 olurken, işlem hacmi arttıkça bu oran %40 oranın da bir azalma da söz konusu olabiliyor.

 Halk bank POS komisyon oranları ile alakalı net bir rakam vermek yanlış olacaktır. İşletmenizin işlem hacmine oranla pos komisyon oranlarında değişiklik olabileceğini yine başvuru esnasında bunu yetkilileri ile görüşerek net bir yüzde almanızı öneririz.

Vakıfbank POS Komisyon Oranları 2022

Devlet bankaları arasında en az ilgi çeken bankalardan bir tanesin Vakıfbank’tır. 2022 yılında güncellemiş olduğu Pos komisyon oranlarını sizleri aktaralım. Vakıfbank %1,5 ila %5,2 oranında Bir pos komisyon oranı almaktadır. Bu yüzdesel değişimler işletmenin işlem hacmi ile alakalıdır ve değişkenlik gösterebilmektedir. Başvuru esnasında aylık ve yıllık olarak potansiyel işlem hacmini bildirdiğiniz de yüzdesel olarak çok daha net bir rakamı alabileceğinizi belirtelim. En Uygun Komisyonlu POS veren bankalardan birtanesidir.

Garanti BBVA Pos Komisyon Oranları 2022

Garanti Bankası POS komisyon oranlarında daha farklı bir yöntem belirlemiştir. İki farklı yöntem ile müşterilerine hizmet veren Garanti Bankası yıllık sözleşme ile 20.000 liranın üstünde garanti veren bankaları işletmelere  %1.80 komisyon Komisyon uygulamaktadır. Yıllık olarak işlem hacmi 15.000 liranın altına inerse komisyon oranı %2.20’ye çıkarken, 10.000 TL Altına inecek olursa  %2.70 komisyon oranları belirlemiştir. Garanti yüksek komisyon alıyor gibi görünse de pos komisyon oranlarında daha çok müşteri odaklıdır. Yıllık olarak hacminizi belirledikten sonra Garanti üzerinde pos cihazı alabilirsiniz.

En Uygun Komisyonlu POS : Türkiye İş Bankası POS Komisyon Oranları 2022

 Türkiye İş Bankası komisyon oranları da belli oldu. Yüzde 1,23 komisyon oranını belirleyen İş Bankası işlem hacmini yükselten işletmelere çok da uygun fiyatlı komisyon oranları belirlemektedir. Komisyon oranları bakımından en uygun ve ideal bankalar arasında yer alan İş Bankası için işlem hacminiz ne kadar yüksekse ona göre bir tercih yapmalısınız. İşlem hacmi yükseldiği andan itibaren komisyon oranlarında ciddi bir düşüş gözlenmiştir.

 En Uygun Komisyonlu POS : Yapı Kredi POS Komisyon Oranları 2022

 Yapı Kredi komisyon oranlarında iki farklı yöntem belirlemiştir. Yabancı kartlar ve yerli kartlar arasında bazı farklılıklar olması söz konusudur. %1.6 pos komisyon oranına sahip banka, yabancı kartlardan yapılan çekimlerde %1.69 komisyon almaktadır. Özel bankalar arasında bakılacak olursa Yapı Kredi’nin de pos komisyon oranlarında en ideal tercih edilebilecek bankalar arasında olduğunu belirtmekte yarar var. En Uygun Komisyonlu POS veren bankalardan biridir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu