Gündem

Kredi Kartı Nakit Avans Taksitlendirme World – Bonus – Maximum

Kredi kartları hayatımızın vazgeçilmez finansal ürünleri arasında yer almaya başladı. Artık markete gidip bir ekmek, bir su aldığımızda bile hemen kredi kartımızı uzatarak borcumuzu ödemeyi tercih ediyoruz. Özellikle Koronavirüsün etkisiyle birçok banka temassız kredi kartı seçenekleriyle müşterilerinin kartlara, pos cihazlarına daha az temas etmesine imkan sağladı. Tüm bu kolaylıklar kredi kartı kullanımı arttırdı.Kredi kartları her ne kadar alışveriş yapmak için kullanılsa da maddi açıdan nakit desteğine ihtiyaç duyan tüketiciler kredi kartlarından nakit avans çekmek isteyebiliyorlar. Tabi kredi kartından nakit para çekmek ekstra faiz ödemek anlamına geliyor. Ancak bankalar kredi kartı nakit avans taksitlendirme fırsatları sunarak müşterilerine kolaylık sağlayıp borçlarını parça parça ödemelerine imkan verebiliyorlar.

Kredi Kartı Nakit Avans Taksitlendirme

Kredi kartınızı açtırdıktan ve kullanmaya başladıktan sonra sizlere bir nakit avans imkanı tanınmaktadır. Bu aslında kredi kartınızın içindeki tanımlanan avans miktarını ATM üzerinden nakit olarak çekmek anlamına gelmektedir. Bu parayı çektikten sonra maddi gücünüz yeterliyse peşin ödeme yapabilirsiniz. Ancak yeterli gücünüz yoksa kredi kartınızda nakit avans taksitlendirme yöntemini tercih edebilirsiniz.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi kartınızdan taksitli nakit avans çekmek için birkaç yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri aşağıda görebilirsiniz:

  • Kredi kartınız hangi bankaya aitse o bankanın müşteri hizmetlerini telefonla arayarak nakit avans çekimi yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.
  • Günümüzde her bankanın online mobil uygulaması bulunuyor. Bu uygulamayı indirerek hesabınıza giriş yaptıktan sonra talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bankanıza ait ATM’lerden kendinize en yakın olana giderek kartınızı taktıktan sonra avansınızı alabilirsiniz.

Avans çekiminin ardından yine aynı yöntemleri kullanarak kredi kartı nakit avans taksitlendirme yapabilirsiniz.

Bonus Kart Nakit Avans Taksitlendirme

Bonus kredi kartınız varsa nakit avans oranınız 1.000 TL’dir. Bu miktarı çektikten sonra 5 ya da 12 aya taksitlendirme yapabiliyorsunuz. 5 aylık taksitlendirme yapmanız halinde 44,31 TL faiz ödemeniz gerekiyor. 12 aylık taksitlendirmede belirlenen faiz oranı 97,92 TL’dir.

World Kart Nakit Avans Taksitlendirme

World size 6, 9 ve 12 aylık taksitlendirme seçenekleri sunmaktadır. Kartın faiz oranı her taksitlendirme planı için %1,46 olarak belirlenmiştir.

Maximum Kredi Kartı Nakit Avans Taksitlendirme

En az 2 aylık, en fazla 12 aylık taksitlendirme yapabileceğiniz nakit avans çekimlerinizde %1,75 oranında faiz ödersiniz. Ancak Maximum ticari kredi kartına sahipseniz alacağınız faiz oranı aynı olmakla beraber taksitlendirme talebinizi 18 aya kadar uzatabilmektesiniz. Böylece Maximum ticari kart sahiplerine daha büyük avantaj sağlamaktadır.

Kredi Kartı Nasıl Kullanılır? – İnternetten Alışveriş Nasıl Yapılır? adlı makalemizi merak ederseniz tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu