Gündem

Kredi Kartı Limit Arttırma Hangi Bankada Nasıl Limit Arttırılır?

Kredi kartları alışveriş yaparken bizlere büyük kolaylık sağlayan banka ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yıllardan beri tüketiciler tarafından sıklıkla kullanılan kredi kartları için belirli limitler belirlenmektedir. Bu limitler tamamen bankanın prosedürlerine ve kredi kartı sahibinin maddi durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bankalara kredi kartı talebi için başvurduğunuzda kartınızın onaylanması halinde size bir limit belirlenir. Bu limiti kartınızı kullanmaya başladıktan sonra arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Tabi günümüzde yaşanan ekonomik problemler sebebiyle tüketiciler daha çok kredi kartı limit arttırma seçeneğiyle ilgilenmektedirler. Arttırılan limitler sayesinde alışveriş yapılırken bakiyenin yetersiz kalması gibi durumlarla karşılaşma ihtimali azaltılmaktadır. Böylece tüketiciler ihtiyaçlarını karşılarken bankalar tarafından koyulan limit sınırlarına takılmamaktadırlar.

Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartınıza tanımlanan para limitini arttırmak isterseniz farklı bankalara başvurarak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak kredi kartı sınır arttırma konusunda bazı şartları karşılamanız gerekiyor. Bu şartları aşağıda sizler için sıraladık:

  • Öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Daha önce siciliniz bozulduysa tüm borçlarınızı ödeseniz bile 5 senelik sürecin ardından siciliniz düzelecektir. Dolayısıyla kredi notunuz da 5 sene sonunda artacaktır. Bu kişiler limit arttırma talepleri için olumsuz yanıt alabilirler.
  • Geliriniz yüksekse bankalar size limit arttırma konusunda imtiyaz tanımaktadırlar. Gelirinizi belgeleyerek yüksek aylık gelire sahip olduğunuzu kanıtlarsanız olumlu yanıt alırsınız.
  • Limit arttırma taleplerinizin geri çevrilmemesi için bu talebi yapana kadarki süreçte ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmaya ve gecikme yaşamamaya özen göstermelisiniz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı limiti kartınızın bulunduğu bankaya başvuru yapmanız halinde yükseltilebilmektedir. Ancak kredi kartı limit arttırma işlemlerinizde onay verilebilmesi için yukarıdaki şartları karşılamalısınız. Bu şartları karşılıyorsanız her kart için farklı bir başvuru şekli bulunduğunu sizlere hatırlatmak isteriz.

Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma

Garanti Bankası’na ait Bonus Kartınızın limitini arttırmak isterseniz birçok yöntem kullanabilirsiniz. BonusFlaş uygulaması, Garanti mobil şubesi, internet bankacılığı, Garanti BBVA şubeleri ve ATM’lerinden kartınızı tanımlamanız sonucunda taleplerinizi iletebilirsiniz.

World Kart Limit Arttırma

Yapı Kredi Bankası’na ait World Kart limitlerinizi internet şubesini ve mobil bankacılığı kullanarak arttırabilirsiniz. Ayrıca bankaya tanımladığınız hattınız üzerinden SMS bölümüne girerek 4411’e mesaj atabilirsiniz. Mesajınızda LIMIT yazıp kredi kartı numaranızın son 6 rakamını belirterek belgeleyebileceğiniz aylık gelir miktarınızı tuşlamanız halinde talebiniz işleme alınacaktır.

Maximum Kart Limit Arttırma

İş Bankası’nın Maximum Kartı kullanıcısıysanız mobil şube aracılığıyla kart limitinizi arttırabilirsiniz. Bankanın mobil şubesinden Kartlarım sekmesine tıklayarak limit arttırma taleplerinizi ilgili personele gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu