Finans Haberleri

Garanti Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır? Mobil – İnternet – Şube

Bankalar tüketicilerine acil para ihtiyacı duyduklarında kullanmaları için kredili mevduat hesabı tanımlamaktadırlar. Ancak bu hizmetten faydalanmak isterseniz öncelikle bankalardan vadesiz mevduat hesabı açtırmanız gerekmektedir. Eğer bir Garanti müşterisiyseniz ya da bankanın müşterisi olmak için başvuru yapacaksanız açtırdığınız vadesiz hesabınıza Garanti avans hesabı tanımlayacaktır. Hesabın tanımlanması için bazı işlemleri yapmanız gerektiğini sizlere hatırlatmak isteriz.

Garanti Avans Hesabı

Bonus kartlarıyla ve sunduğu düşük faizli kredi seçenekleriyle tüketiciler tarafından tercih edilen Garanti Bankası, avans hesabı ile ilgili çok fazla soru almaktadır. Avans hesabı olarak da bilinen Garanti kredili mevduat hesabı tarafından sunulan avantajlar şu şekildedir:

  • Acil nakit paraya ihtiyacınız olduğunda imdadınıza yetişen hesaptır.
  • Vadesiz mevduat hesabınızda para olsun ya da olmasın bu hesaptan para çekimi yapabilirsiniz.
  • Avans çektikten ve ihtiyacınızı karşıladıktan sonra çektiğiniz avansınızı 12 aylık taksitlere böldürerek geri ödeyebilirsiniz.
  • Çekilen avansın ödenmemesi halinde banka tarafından hesabınıza faiz yansıtılır. Dolayısıyla nakit ihtiyacınızı karşıladıktan sonra mutlaka ödemeyi ya da taksitlendirmeyi ihmal etmeyin.

Garanti Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Acil nakit desteğine ihtiyaç duyabileceğinizi düşünerek Garanti avans hesabı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için aşağıdaki kanalları tercih edebilirsiniz:

  • Garanti Bankası şubeleri bulunduğunuz yere yakınsa ve vaktiniz varsa şubeye gidebilirsiniz.
  • Şubeye gidecek vaktiniz yoksa internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
  • Garanti avans hesabı açtırabilmek için bankanın resmi mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Garanti Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı

Garanti avans hesap faiz oranı her tutar için %1.46′ dır. Hesabınıza yatırdınığınız paralar için faiz bir sonraki gün hesabınıza yansımaktadır. 1000 TL’nin faiz tutarı 1 günlük kullanım süresince 0.58 TL’dir.

Dilerseniz Garanti BBVA‘nın sitesini kullanarak şuanda başvuru yapabilirsiniz. Eğer başka bankalar hakkında da fikir almak istiyorsanız Ziraat Bankası Mevduat Hesabı Açma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu